آموزش انبارداری سوپرمارکت ها در نرم افزار هایمارت

///آموزش انبارداری سوپرمارکت ها در نرم افزار هایمارت

انبار داری برای مجموعه های که تعداد زیادی کالا دارند بسیار سخت است. انبارداری سوپرمارکت ها به دلیل تنوع و تعداد زیاد محصول این سختی را دو چندان میکند. نرم افزار هایمارت با ارائه خدمت انبارداری سوپرمارکت در کنار سایر خدمات کمک زیادی به سوپرمارکت ها انجام می دهد.

آموزش انبارداری سوپرمارکت ها در نرم افزار هایمارت:

برای ورود به قسمت انبارداری نرم افزار هایمارت به سربرگ تنظیمات مراجعه کرده و مطابق شکل زیر گزینه ی انبارداری را انتخاب میکنیم.

در بخش انبارداری دو گزینه ی ورود و خروج را مشاهده میکنیم که در ادامه به توضیح آن ها میپردازیم.

ورود کالا به انبار

پس از انتخاب این گزینه کافیست، با استفاده از بارکدخوان محصول مور نظر را اسکن کنید تا عنوان محصول و قیمت آن نمایش داده شود.

سپس تعداد محصول ورودی به انبار را مشخص کنید و بعد از آن گزینه ی افزایش موجودی را انتخاب کنبد تا محصول مورد نظر به انبار شما اضافه شود.

 

نکته : موجودی فعلی و محصول جدید را در انبارداری سوپرمارکت ها میتوانید در این قسمت اضافه کنید. همچنین از سمت راست تصویر می توانید وضعیت کالا، روز ورود، تعداد و قیمت را مشاهده کنید.

خروج کالا از انبار

جدا از بحث فروش کالا ها ممکن است شما به دلیل خرابی، مرجوعی و یا سرقت، محصول را از انبار خارج کنید.

برای این کار مشابه ورود کالا، با استفاده از بارکدخوان و یا به صورت دستی محصول را انتخاب میکنیم سپس اطلاعات عنوان و قیمت آن از نمایش داده میشود.

بنا به شرایط موجود از بین گزینه های خرابی، مرجوعی و یا سرقت یکی را انتخاب میکنیم. پس از انتخاب هر کدام از گزینه های خروج، تعداد محصول مورد نظر از انبار شما پس از ثبت کاهش موجودی انجام می شود.

 

مشاهده موجودی کالا

برای مشاهده موجودی کالا ها داخل انبار شما به دو شیوه میتوانید عمل کنید.

روش اول مشاهده موجودی

از سربرگ تنظیمات داخل قسمت انبارداری شوید، کافیست بارکد یا نام محصول را وارد کنید و مطابق شکل زیر تعداد موجودی کالای مورد نظر خود را مشاهده کنید.

 

روش دوم مشاهده موجودی

راه دیگر برای مشاهده موجودی این است که به سربرگ دسترسی سریع رفته و نام محصول را به صورت دستی و یا با استفاده از بارکدخوان وارد کرده و مطابق شکل زیر تعداد موجود از کالای مورد نظرخود را مشاهده کنید.

نکته ی مهم این است که در قسمت انبارداری سوپرمارکت ، فروش محصولات در قسمت انبارداری نمایش داده نمی شود و فقط تعداد ورود و خروج وارد شده مشخص می شود. ( تعداد فروش از انبارداری جدا است و در قسمت گزارش فروش مشخص است.) برای مشاهده موجودی کالا ها باید از روش های ذکر شده در بالا استفاده کرد.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

در صورت داشتن سوالات دیگر می توانید با شماره ۰۲۱-۴۹۶۴۰ تماس بگیرید و جواب سوالات خود را از بخش فروش و پشتیبانی دریافت کنید.

ویدیو مربوط به آموزش انبارداری سوپرمارکت ها در نرم افزار هایمارت را میتوانید در پایین مشاهده کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید