صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ؟

///صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ؟

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ؟ نحوه کار صندوق فروشگاهی چگونه است ؟ سوالی که شاید بار ها و بارها از خود بپرسیم.

امروزه با رایج تر شدن صندوق فروشگاهی ، سوپرمارکت ها میبایست نحوه کار با صندوق فروشگاهی را فراگرفته که هایمارت توضیحاتی در این موضوع تقدیم می کند.

رفع نیاز های مشتری اولین اولویت فروشنده از زمان های گذشته تا الان بوده است…

 نگاه از دید مشتری

ما برای اینکه بتوانیم بهتر نیاز های مشتریان خود را درک کرده و رضایت آنها را از سوپرمارکت بالا ببریم باید از دید مشتری به خدماتی که به او داده می شود به ماجرا نگاه کنیم.

مشتریان از چند زاویه به صندوق فروشگاهی و نحوه خدمات دهی سوپرمارکت توجه می کنند از جمله :

 •  قابل اعتماد بودن امکانات صندوق فروشگاهی
 • راحتی در استفاده از آن
 • بررسی شرایط قبل از بودن صندوق فروشگاهی و شرایط بعد از خرید صندوق در سوپرمارکت
 • رضایت خود صاحب سوپرمارکت از صندوق فروشگاهی
 • ارائه اطلاعات خرید به مشتری
 • و…

به ترتیب موارد ذکر شده تک به تک توضیح می دهیم :

قابل اعتماد بودن امکانات صندوق فروشگاهی

به طور مثال زمانی که مشتری وارد سوپرمارکت می شود با صحنه ای مواجه نشود که فروشنده دارد با صندوق کار می کند ولی در کار با آن مشکل دارد ! یا زمانیکه مشتری کالا های خود را انتخاب کرده و منتظر حساب کردن قیمت خرید توسط فروشنده میباشد ، فروشنده در آن زمان یک وقت مشکلی با صندوق داشته باشد یک امتیاز منفی از دید مشتری می باشد این مورد با یادگیری دقیق تر کاربرد صندوق توسط مغازه دار حل می شود.

حال یک ویژگی جالب صندوق فروشگاهی هایمارت بخش آموزش کامل صندوق هایمارت از بابت محیط نرم افزاری و سخت افزاری می باشد که به صورت حضوری و دقیق توسط کارشناسان هایمارت انجام می شود  که باعث رفع مشکل خسته شدن مشتری می شود ! ( اطلاعات بیشتر درمورد صندوق فروشگاهی هایمارت )

راحتی در استفاده از صندوق فروشگاهی

سوپرمارکت می بایست برای تعامل در خرید مشتری به صورت روان و به آسانی با صندوق فروشگاهی کار کند و خرید مشتری را تکمیل کند ، این امکان در تمام صندوق ها وجود ندارد و اینگونه نیست که کار تمامی صندوق ها به این سادگی که فکر می کنید باشد بسیاری از آن ها واقعا رابط کاربری ضعیفی برای فروشنده دارند ، اما برای رفع این مشکل صندوق فروشگاهی هایمارت بر روی کار آمده است.

صندوق های فروشگاهی هایمارت با طرح شکیل و زیبا و طراحی محیط نرم افزاری بسیار ساده و کاربردی آمده است تا مشکلات سوپرمارکت ها در رابطه با سختی کاربری را از برطرف کند و این مدل از صندوق ها را به بازار سوپرمارکت های ایران معرفی کند.

شرایط قبل و بعد از خرید صندوق فروشگاهی

بایست شرایط از دید رضایت مشتریان شما و سطح فروش سوپرمارکت قبل و بعد از خرید تغییر مثبتی کرده باشد چرا که یکی از اهداف فروشنده ها از خرید صندوق فروشگاهی شناساندن و معرفی سوپرمارکت خود به مشتریان می باشد ، پس باید در انتخاب صندوق فروشگاهی دقت های لازم را به عمل آورد.

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ؟

بهترین گزینه ای که عملکرد خوبی برای فروش شما خواهد داشت صندوق فروشگاهی هایمارت می باشد با ویژگی خرید نسیه و تخفیفات استثنایی هایمارت ( با کلیک بر روی هر کدام از ویژگی ها اطلاعات بیشتر کسب کنید )

رضایت خود صاحب سوپرمارکت از صندوق فروشگاهی

یکی از مهم ترین مواردی که حائز اهمیت می باشد رضایت صاحبان سوپرمارکت از صندوق فروشگاهی می باشد و اینکه ما برای این مورد تدارکی دیده ایم.

هایمارت برای تثبیت شرایط صندوق فروشگاهی در سوپرمارکت شما تبلیغات رایگان به صورت بنر ، تراکت، تبلیغات محیطی و کارت وفاداری انجام می دهد.

صاحبان سوپرمارکت ها سیاستی راجب خرید های خود دارند که می گوید : (اگر برام سود نداشته باشه خب نمیخرم ) این سیاست درمورد نه تنها صندوق فروشگاهی بلکه در مورد محصولات سوپرمارکت هم صدق می کند پس با این تفکر که صندوق را خریداری و از آن استفاده می کنند که برایشون سودمند باشد ، با هایمارت سود کنید و رقبای خود را پشت سر بگذارید.

ارائه اطلاعات خرید به مشتری

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ؟ با دادن گزارش خرید مشتری به مشتری نوعی احساس امنیت در خرید به مشتری القا شده و در همین حین مشتری به نوعی تشویق به خرید دوباره و یا خرید کالا های بیشتر می شود ، با وجود شرایط امروزی که تعدادی از سوپرمارکت ها سعی در گران فروشی دارند و مشتری ها نیز از این مورد با خبر هستند با وجود صفحه نمایش دوم در صندوق فروشگاهی ( هایمارت ) شما میتوانید مشتری را از قیمت های فروشگاه خود مطلع کرده که در عین این حال با اطمینان خاطر مشتری خرید خود را انجام دهد (البته لازم به ذکر است که صفحه نمایش رو به مشتری لمسی نیست )

 نحوه کار با صندوق فروشگاهی هایمارت از دیدگاه سخت افزار و نرم افزار

حساسیت در استفاده از صندوق فروشگاهی یکی از لازمه های استفاده از آن می باشد ، باید دقت شود برای استفاده از آن به هیچ وجه بدون اطلاعات از بخش های آن با دستگاه کار نکنید زیرا ممکن است کارکرد آن مختل شود ، پس با دقت آموزش زیر را مرور می کنیم :

توضیحاتی راجب بخش های سخت افزاری

صندوق های فروشگاهی معمولا از یک صفحه نمایش ، بدنه دستگاه ، پردازنده و دیگر بخش های سخت افزار داخلی تشکیل می شود و تقریبا تعدادی از صندوق های فروشگاهی به همراه بارکدخوان و یا دستگاه لیبل زن ارائه می شوند.

بخش های مختلف سخت افزاری خارجی صندوق فروشگاهی هایمارت که نیاز است بدانید شامل :

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ( سخت افزار صندوق فروشگاهی )صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ( سخت افزار صندوق فروشگاهی )

۱ پورت برای Cash ( برای اتصال دستگاه به صندوق پول )

۴ پورت برای اتصال به خط تلفن ثابت ( ۲ پورت برای اتصال صندوق فروشگاهی به تلفن ثابت و همچنین ۲ پورت برای اتصال صندوق فروشگاهی به پریز خط تلفن سوپرمارکت  ) این ویژگی برای بسیاری از صندوق های فروشگاهی به تعداد پورت کمتر و یا اصلا وجود ندارد )

۱ سوکت برای منبع تغذیه صندوق و اتصال آن به برق می باشد که همراه با سیم همراه با آداپتور محافط که دو قسمتی می باشد استفاده می باشد ( این ویژگی در همه صندوق ها موجود می باشد )

دکمه Power : برای خاموش شدن دستگاه کافیست یک بار کلید را فشار داده و رها کنید و یا نگه دارید همچنین برای روشن کردن دستگاه کافیست کلید را یک بار فشار دهید .

۶ پورت usb*2 : که برای اتصال سخت افزار های خارجی مانند کیبورد و موس و… استفاده می شود این ویژگی در همه ی صندوق های فروشگاهی قرار دارد ( نکته : یک پورت usb مختص استفاده کارشناس نصاب دستگاه می باشد و برای دارنده دستگاه قابل استفاده نمی باشد  یعنی ۵ پورت usb  آماده برای استفاده )

پورت RJ45  : برای اتصال صندوق فروشگاهی هایمارت به اینترنت و بهره مندی از بخش فروش آنلاین ( بزودی… ) می توانید  از این پورت استفاده کنید ( البته لازم به ذکر است که این ویژگی در بسیاری از صندوق های فروشگاهی وجود ندارد! )

پورت HDMI  برای نمایش بهتر و بیشتر اطالاعات روی نمایشگر خود صندوق بر روی نمایشگری دیگر مانند : نمایش اطالاعات و تبلیغات صفحه صندوق در تلویزیون داخل مغازه ( این ویژگی برای سوپرمارکت های بزرگ بسیار کارایی دارد ، همچنین برای سوپرمارکت های که نسبتا کوچک تر هستن هم این ویژگی کاربردی می باشد.

صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند ( بخش نرم افزاری صندوق فروشگاهی )

توضیحاتی راجب بخش های نرم افزاری

 • آشنایی با نرم افزار صندوق فروشگاهی هایمارت یکی از ضرورت های موارد کار با صندوق می باشد آشنایی با بخش هایی از قبیل مشتریان ، مدیریت کالا ها و … که در ادامه خواهیم گفت .
  به بررسی بخش هایی از نرم افزار صندوق فروشگاهی هایمارت و دیگر صندوق های فروشگاهی می پردازیم که شامل :
 • بخش مدیریت مشتریان : شامل لیست مشتریان شما ، لیست تراکنش های آنها و نحوه انجام خرید هم با آیکن مورد نظر ذکر شده است ، این بخش در بسیاری از صندوق های فروشگاهی دیگر وجود ندارد ( برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید )
 • بخش مدیریت کالا : در این بخش محصولات سوپرمارکت بر اساس دسته بندی به فروشنده نمایش داده می شود و معمولا انتخاب کالای مشتری توسط فروشنده از این بخش انجام می شود (صندوق فروشگاهی هایمارت دارای ویژگی های منحصر به فرد تری نسبت به بقیه صندوق های فروشگاهی می باشد )
 • صدور فاکتور فروش : این ویژگی برای ثبت و چاپ فاکتور خرید مشتری استفاده می شود ( در همه صندوق های فروشگاهی موجود می باشد )
 • گزارش فروش : نحوه گزارش دهی در بسیاری از صندوق های فروشگاهی موجود است ولی سادگی گزارش صندوق فروشگاهی هایمارت یکی از مزیت هایی است که بقیه ندارند !
دیگر موارد :
 • دسترسی سریع : برای دسترسی سریع تر به محصولات از این بخش استفاده می شود ، این ویژگی برای بالا بردن سرعت خرید مشتری استفاده می شود ( این ویژگی در کمتر صندوق های فروشگاهی مشاهده می شود ) و اینکه یکی از خصوصیت های صندوق فروشگاهی هایمارت می باشد.
 • تنظیمات صندوق فروشگاهی که شامل تنظیماتی مربوط به تنظیم زبان مشخص کردن نام سوپرمارکت و … می باشد ( این ویژگی در تمام صندوق های فروشگاهی موجود می باشد )
 • ویژگی های ذکر شده در بخش نرم افزار صندوق های فروشگاهی وجود دارد ( البته ویژگی های صندوق هایمارت متفاوت از بقیه است )

حال دوباره به سراغ این سوال می رویم : صندوق فروشگاهی چگونه کار می کند  ؟

پاسخ اصلی اینجاست : صندوق های فروشگاهی با استفاده صحیح توسط سوپرمارکتی ها سود آور می شوند. این مورد تنها با یادگیری محیط نرم افزاری صندوق صورت میپذیرد که در این مورد می توانید در پست زیر اطلاعات کامل تری کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صندوق فروشگاهی هایمارت می توانید به بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید شماره تماس : ۴۹۴۶۰-۰۲۱

موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید