نصب صندوق فروشگاهی و فعالسازی آن

///نصب صندوق فروشگاهی و فعالسازی آن

با خواندن این بخش از مقالات میتوانید از نحوه نصب صندوق فروشگاهی و فعال سازی آن مطلع شوید و در نصب و راه اندازی صندوق فروشگاهی خود دچار مشکلی نشوید.

صندوق های فروشگاهی مانند وسایل سخت افزاری دیگر دارای سخت افزار داخلی حساسی می باشد مانند پردازنده ، حافظه کش و …
باید در زمان نصب صندوق دقت شود که آسیبی به این قطعات وارد نشود.

موارد ایمنی نصب صندوق فروشگاهی

مواردی که باید رعایت شوند تا آسیبی به سخت افزار صندوق وارد نشود شامل :

 • زمانی که سفارش صندوق فروشگاهی می دهید باید قبل از آمدن ویزیتور خودتان محل نصب صندوق فروشگاهی را انتخاب کنید.
 • در زمان در آوردن صندوق از جعبه آن به دقت تمام اقلام را همراه با خود صندوق ، از جعبه خارج کرده و  بسیار دقت کنید صندوق فروشگاهی به جایی برخورد نکند. ، زیرا همانطور که گفته شد ممکن است سخت افزار داخلی دستگاه آسیب ببیند.
 • ( بر اساس ضربه خوردن ) صندوق فروشگاهی نیز مانند سایر تجهیزات الکترونیکی نسبت به ضربه، نوسان برق و… حساس می باشد. لذا در مواقع نسب نسبت به ایمنی آن توجه لازم را داشته باشید.
 • صندوق فروشگاهی باید در محیط مناسبی قرار گرفته شود. جایی که در معرض افتادن و شکستن نباشد ، معمولا روی میز پیشخوان سوپرمارکت، صندوق فروشگاهی قرار می گیرد ولی باید دقت شود که کجای میز گذاشته می شود.
 • به دقت مواردی که ویزیتور در مورد صندوق فروشگاهی می گوید را جایی برای خود یادداشت کنید و حتما همه احتمالات خرابی یا مشکلات صندوق را از ویزیتور سوال کرده و برای خود یادداشت کنید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید.

( همچنین در صورت سوال می توانید به بخش سوالات متداول مراجعه کنید و یا با پشتیبانی و یا واحد فنی تماس بگیرید.)

 

بعد از اینکه نصب سخت افزاری صندوق فروشگاهی توسط کارشناس نصب صندوق انجام شد می رویم سراغ نصب بخش لوازم جانبی و نحوه نگهداری از آن ها

 

نصب صندوق فروشگاهی و لوازم جانبی

لوازم جانبی صندوق فروشگاهی

برای کارایی بهتر و صحیح تر صندوق فروشگاهی باید تجهیزاتی مانند بارکدخوان ، پرینتر و یا لیبل زن همراه با صندوق استفاده شوند تا کارایی لازم را برای شما داشته باشد.

برای شناخت بهتر نحوه کارایی هر کدام را شرح می دهیم :

 • بارکد خوان : یکی از بارز ترین ویژگی های صندوق فروشگاهی هایمارت دارا بودن بارکد خوان رایگان روی صندوق های فروشگاهی خود می باشد ، این ویژگی برای افزایش سرعت انجام خرید مشتری و راحتی فروشندگان استفاده می شود به این صورت که بارکد محصول مورد نظر مشتری ، روبروی بارکد خوان قرار گرفته و  با فشار کلید دسته بارکدخوان کد محصول دریافت شده و مشخصات آن بر روی نمایشگر صندوق فروشگاهی نمایش داده می شود ، همچنین نحوه نصب بارکد خوان در ادامه مقاله توضیح داده می شود .
 • پرینتر : یکی از ضروری ترین لوازم صندوق فروشگاهی پرینتر می باشد زیرا چاپ فاکتور خرید برای دادن اطلاعاتی به مشتری از خرید خود لازم است و یکی از نیاز های سوپرمارکت می باشد ، معمولا پرینتر هایی که در مرحله نصب صندوق فروشگاهی و فعالسازی آن به صندوق متصل شده و استفاده می شوند ، بازدهی بهتری به شما در خدمات رسانی به مشتری می دهند و این نکته لازم به ذکر است که پرینتر چاپ فاکتور در صندوق فروشگاهی هایمارت در خود صندوق جاسازی و قرار گرفته شده است به دلیل طول عمر بیشتر و سهولت در استفاده از آن برای فروشنده، پرینتر به این صورت طراحی شده است.
 • لیبل زن محصولات : برای زدن قیمت بر روی محصولات سوپرمارکت استفاده می شود اما امروزه کمتر از این دستگاه استفاده می شود زیرا با آمدن آپدیت های مدام قیمت جدید محصولات برای صندوق فروشگاهی دیگر نیاز به لیبل زدن محصولات نیست!‍ ولی باز شاید به آن نیاز پیدا کنید .

و دیگر امکانات که آن ها را میتوانید در سخت افزار صندوق فروشگاهی مشاهده کنید.

مورد بعدی : نصب لوازم جانبی صندوق فروشگاهی

توجه شود که موارد زیر در مورد نصب لوازم جانبی صندوق فروشگاهی هایمارت می باشد و ممکن است روش نصب لوازم برای دیگر برندها متفاوت باشد.

مواردی از جمله :
نصب پرینتر صندوق فروشگاهی : در صندوق فروشگاهی هایمارت نیازی به نصب نرم افزاری پرینتر ندارید.
سخت افزار آن نیز بدون هیچ مشکل و اشغال مکان اضافی در درون خود صندوق فروشگاهی قرار گرفته شده است.

نصب بارکدخوان صندوق فروشگاهی : به این صورت که اول کابل متصل به بارکدخوان را به پورت usb کناری صندوق هایمارت می زنیم.
بعد از آمدن صدای بوق کوتاه ( یک صدای کوچک که نشان دهد بارکدخوان به صندوق فروشگاهی متصل شده است ) برای خواندن بارکد محصولات اول بارکد محصول را روبروی بارکد خوان گرفته و بعد کلید روی دسته بارکد خوان را فشار دهید.
اگر محصول روی صفحه صندوق فروشگاهی نمایش داده شد یعنی بارکد خوان هیچ مشکلی ندارد و سالم است.
لازم به ذکر است که بارکد خوان صندوق فروشگاهی هایمارت به دو صورت دستی و اتواتیک عمل میکند و میتوانید تنظیمات آن را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

نصب صندوق فروشگاهی و فعالسازی آن و نکاتی در نگهداری صندوق فروشگاهی

چند توصیه در مورد نگهداری صندوق فروشگاهی

 • اول از همه سعی کنید از محافظ نوسان برق استفاده کنید تا صندوق شما از نوسان در امان باشد.
 • برای توسعه بیشتر کار خود ، به کارکنان سوپرمارکت هم نحوه استفاده از صندوق فروشگاهی را یاد بدهید .
 • اگر در محیط کاربری نرم افزاری صندوق فروشگاهی به مشکلی برخوردید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

در هنگام نصب صندوق فروشگاهی هایمارت کارشناسان فنی ما در کنار شما حضور دارند و آموزش ها لازم را در اختیار شما قرار میدهد.

در صورت وجود هرگونه سوال میتوانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید یا به صفحه ی سوالات متداول مراجعه کنید.

موفق باشید

 

دیدگاه خود را بنویسید