صندوق های مکانیزه فروشگاهی و کاربرد های آن

///صندوق های مکانیزه فروشگاهی و کاربرد های آن

شما میخواهید فروش خود را در زمان کمتری انجام دهید و مشتری بیشتری داشته باشید؟ پس شما قطعا باید از صندوق فروشگاهی مکانیزه استفاده کنید تا در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. صندوق های فروشگاهی، یارانه ای با سیستم عملکرد خاص است که فرایند فروش را سریعتر میکند. و در نهایت باعث راحتی خرید برای فروشندگان و مشتریان می شود.

برای معرفی این صندوق ها باید بررسی کنیم که در چه مکان هایی و چه کاربرد هایی دارند. در بیشتر مراکز خرید و سوپرمارکت های بزرگ با محصول زیر روبرو شده اید که مطمئنا سبب سرعت و راحتی صدور فاکتور برای شما شده است. ولی چنین امکانی را در سوپرمارکت های دیگری نیز تجربه خواهید کرد. امروزه بسیاری از فروشگاه ها از این صندوق ها بهره می برند.

کاربرد صندوق مکانیزه فروشگاهی در بیشتر رستوران ها و فروشگاه های بزرگ و سوپر مارکت ها رایج شده است. در گذشته برای خرید در فروشگاه ها مردم به هنگام پرداخت صورت حساب دچار مشکل می شدند. روند صدور صورت حساب و پرداخت وجه اجناس به کندی صورت می گرفت. این مسئله باعث اتلاف وقت مردم می شد. طبعا از این شرایط مردم ناراضی بودند و تمایل به خرید از سوپر مارکت های خلوت تر داشتند. از طرف دیگر فروشگاه ها هم با مشکل روند کاهش فروش اجناس رو به رو بودند. این مسئله نیاز به داشتن صندوق های مکانیزه فروشگاهی بیشتر نشان داد.

ملزومات صندوق فروشگاهی مکانیزه

این صندوق ها تا حد زیادی سرعت راه انداختن مشتری شما را بالا میبرد و در بلند مدت باعث کاهش هزینه های شما میشود. صندوق های مکانیزه فروشگاهی از قطعات زیادی تشکیل شده اند. سخت افزار صندوق فروشگاهی شامل مانیتور مشتریان و فروشنده، موس و کیبرود ( که در صندوق های با صفحه ی لمسی احتیاجی به آن نیست)، پرینتر داخلی و یا خارجی و… می باشد. در این صندوق ها تمامی اجناس داخل حافظه ی آن وجود دارد. شناسایی محصول به دو صورت دستی و بارکد خوان، توسط دستگاه شناسایی می شود.

در ورود اطلاعات به صورت دستی معمولا اسم و یا کد کالا را وارد میکنند.

در ورود به وسیله ی بارکدخوان، اطلاعات با اسکن کد روی محصول انجام می شود.

بعد شناسایی محصول اطلاعاتی از قبیل مشخصات محصول، تعداد موجود در انبار و قیمت آن مشخص میشود و به سبد خرید اضافه میشود.

یکی از مهم ترین قسمت های این گونه دستگاه ها پردازشگر آن است که به اصطلاح قلب سیستم است.

این دستگاه ها با هدف ایجاد راحتی  و افزایش فروش و همچنین انجام عملیات های حسابداری سوپرمارکت ها  و انبارداری برای آن ها و دیگر فروشگاه ها به وجود آمده اند.

مزایای صندوق های مکانیزه فروشگاهی شامل :

صندوق مکانیزه فروشگاهی امکانات زیادی در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به برخی از آن ها اشاره میکنیم.

  • افزایش سود
  • ساده سازی مدیریت فروشگاه
  • کاهش زمان خرید
  • گزارش های حسابداری

اکنون به توضیح این مزیت ها می پردازیم :

افزایش سود

آیا میخواهید تمام فروش ها و خرید های کالا های فروشگاه خود را ثبت کنید؟ صندوق های مکانیزه فروشگاهی هایمارت برای کمک به شما در نظارت بر فروش، نحوه ی فروش اجناس، بررسی رفتار مشتری، بررسی سود در طی یک دوره خاص و موارد دیگر ایجاد شده است. ما اعتقاد داریم درک بهتر از مشتریان و رفتار آنها در خرید میتواند منجر به افزایش سود بیشتر و کاهش هزینه های شما شود.

ساده سازی مدیریت فروشگاه

ما میدانیم که اداره یک فروشگاه تا چه حد میتواند دشوار باشد، وجود تعداد زیاد کالا این سختی را افزایش میدهد. نوسان قیمت، شلوغی فروشگاه، حسابداری، بررسی انبار و… از جمله عواملی هستند که یک فروشگاه با آن برخورد میکند و مدیریت آن را سخت میکند از این رو شما به نرم افزاری نیاز دارید تا تمامی این کار ها را به راحتی برای شما انجام دهد.

کاهش زمان خرید

مدت زمان خرید از جمله عواملی است که بر تجربه ی مشتری تاثیر زیادی دارد.

بنابراین کاهش این زمان برای فروشگاه ها عامل مهمی محسوب میشود.

صندوق های مکانیزه فروشگاهی به شما کمک زیادی میکند تا این زمان را کاهش دهید.

و در نهایت مشتری خود را راضی نگه دارید.

استفاده از بارکد خوان، محاسبه ی اتوماتیک قیمت کالا باعث بهبود سرعت خدمات میشود.

گزارش های حسابداری

صندوق های مکانیزه فروشگاهی اطلاعات فروش کالا ها و انبارداری را دقیق ثبت میکند.

این کار گزارش های حسابداری در اختیار شما قرار میدهد.

شما میتوانید موجودی انبار خود را با میزان فروش چک کنید و از آن ها به راحتی اطلاع داشته باشید.

نرم افزار صندوق فروشگاهی هایمارت این امکان را به شما میدهد که این گزارش ها را به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه مشاهده کنید.

صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها، بالا بردن دقت و نظم در کار، کاهش درصد اشتباه به پایین‌ترین حد ممکن، سرعت در پردازش محاسبات، شفافیت در ارایه ی خدمات از جمله دیگر مزایای استفاده از دستگاه صندوق فروشگاهی هایمارت است.

سازگاری ساختار آن با کاربران مختلف، دسترسی به گزارش‌های واقعی روزانه، امکان شناسایی اقلام پرمصرف و پرفروش، تناسب با دفاتر، نرم افزارها و سامانه های حسابداری.

لازم به ذکر است که هر سال، با توجه به اولویت‌های در نظر گرفته شده از سوی سازمان، تعدادی از صنوف ملزم به نگهداری این‌گونه صندوق‌ها می‌گردند که بالطبع دستاوردهای بسیاری را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید