صندوق فروشگاهی مناسب را انتخاب کنید

///صندوق فروشگاهی مناسب را انتخاب کنید

امروزه گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب صندوق فروشگاهی مناسب وجود دارد اما مناسب ترین آن ها کدام است؟

در انتخاب صندوق فروشگاهی دو بُعد سخت‌افزار و نرم‌افزار اثرگذار است. از لحاظ سخت‌افزار به طور معمول پردازنده، رم، هارد و صفحه نمایشگر مد نظر قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که سیستم‌عامل نیز از پارامترهای مهم می‌باشد و در مقایسه‌ی سخت‌افزار بایستی مدنظر قرار گیرد. از لحاظ نرم‌افزار صندوق فروشگاهی سادگی بکارگیری در اولویت اول است. پایین بودن پیچیدگی گزارش‌های خروجی در عین کاربردی بودن آن بایستی مدنظر قرار گیرد. به عنوان مثال برخی از گزارش‌های خروجی مربوط به حسابداری سوپرمارکت ها در حال حاضر برای خرده فروشان کارایی نداشته و فقط به پیچیدگی درک گزارش‌ها می‌افزاید. نرم‌افزار انتخاب شده بایستی منطبق با نیازهای فروشگاه باشد. به عنوان مثال وجود بخش انبار و گزارش‌های انبارداری می‌تواند کمک شایانی به مباحث انبارداری کند اما در بسیاری از فروشگاه‌های کوچک هم چنین قابلیتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

در این مقاله لیستی از مهم ترین ویژگی هایی که هنگام انتخاب صندوق پوز فروشگاهی مورد نیاز است را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویژگی صندوق فروشگاهی مناسب

گزارش دهی

ثبت اطلاعات مشتریان

پشتیبانی

فهرست مناسب با نیاز سوپرمارکت

سخت افزار مناسب برای یک صندوق فروشگاهی خوب

 

گزارش دهی

یکی از مهم ترین ویژگی های صندوق فروشگاهی مناسب امکان گزارش گیری است.

شما باید وقت خود را صرف به دست آوردن اطلاعات فروش کنید، زیرا این کار برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرض کنید پس از فروش هر محصول مجبور به ثبت آن شوید تا اطلاعات خود را به روز نگه دارید.!! این کار به شدت دشوار و فرسایشی است. صندوق فروشگاهی ای که انتخاب میکنید باید چنین امکانی را به سادگی در اختیار شما قرار دهد تا زمان خود را صرف کار های دیگری کنید و از راحتی این صندوق ها لذت ببرید.

صندوق فروشگاهی شما باید گزارشگری قوی باشد تا به شما در مدیریت راحت تر و بهتر فروشگاهتان کمک کند. گزارش فروش باید شامل میزان فروش طی دوره ای خاص(روزانه، ماهیانه و هفتگی)، میزان سود، کمبود کالا ها، انبارداری و… باشد تا دستیاری مناسب برای سوپرمارکت شما باشد.

ثبت اطلاعات مشتریان

ثبت اطلاعات مشتریان داخل صندوق فروشگاهی شما امکانات فوق العاده ای در اختیار شما قرار میدهد.

اطلاعاتی مثل شماره تلفن آن ها و میزان خرید مشتریان اطلاعاتی است که بازاریابان به شدت دنبال آن هستند تا فروش خود را افزایش دهند. استفاده از صندوق فروشگاهی سرمایه گزاری آینده نگر برای سوپرمارکت شماست. این صندوق ها فروشندگان و صاحبان سوپرمارکت ها را قادر می سازد تا الگو های رفتاری مشتریان را بررسی کنید و مشتریان وفادار خود را شناسایی کنید. بنابراین دیگر ویژگی صندوق فروشگاهی خوب امکان ثبت اطلاعات مشتریان است.

پشتیبانی

پشتیبانی مناسب و به موقع مهم ترین عاملی است که یک صندوق فروشگاهی را از سایر صندوق ها متمایز میکند. هنگامی که شما در حال راه انداختن مشتریان خود هستید فناوری موجود در صندوق باید آخرین موضع برای نگرانی شما باشد و از پشتیبانی مناسب صندوق خریداری شده اطمینان داشته باشید. شما به پشتیبانی نیاز دارید که به سرعت پاسخگو شما باشند و هرگونه سوال شما را در خصوص صندوق فروشگاهی با حداقل خطا حل کنند. عوامل گفته شده اهمیت پشتیبانی را در انتخاب صندوق فروشگاهی مناسب دو چندان میکند.

فهرست مناسب با نیاز سوپرمارکت

یک صندوق فروشگاهی مناسب باید امکانات مورد نظر کسب و کار شما را به طور کامل رفع کند در مورد سوپر مارکت ها این فهرست باید شامل موارد زیر باشد.

  • صدور فاکتور
  • فروش آنلاین
  • فروش تلفنی
  • مدیریت کالا ها
  • مدیریت مشتریان
  • سوابق سفارش
  • گزارش فروش
  • فروش نسیه
  • فاکتور موقت
  • امکان صدور تخفیف

سخت افزار مناسب برای یک صندوق فروشگاهی خوب

صندوق فروشگاهی خوب باید توجه لازم به تمامی نیاز های شما داشته باشد. از جمله مهم ترین این نیاز ها وجود سخت افزار مناسب جهت پردازش اطلاعات مورد نیاز است. وجود بارکدخوان و یا دستگاه های مشابه برای ورود اطلاعات نیز حائز اهمیت است. و اما نکته مهم دیگر وجود صفحه ی نمایش با کیفیت مناسب است که خروجی مطلوبی را در اختیار شما قرار دهد.

یک صندوق فروشگاهی اندرویدی می‌تواند با پردازنده سطح پایین‌تر خدمات بهتری را نسبت به سیستم‌عامل ویندوزی ارائه دهد. همچنین، در سیستم عامل اندروید با صفحه نمایش کوچک‌تر امکان انجام فعالیت‌ها میسر است لذا به طور معمول صندوق‌های پوز با سیستم عامل ویندوز ۱۵ اینچ می‌باشد اما برای سیستم عامل اندروید صفحات کوچک‌تر مثلاً ۱۰ اینچ نیز بکار گرفته می‌شود.

نکته دیگر استفاده از نرم‌افزار صندوق فروشگاهی صنف مورد نظر است (مثلاً فروشگاه‌های مواد غذایی، رستوران‌ها، پوشاک و …). نرم‌افزار های با قابلیت پشتیبانی ذخیره‌سازی ابری (Cloud) هم از ویژگی‌های جدیدی است که می‌تواند به شما در دسترسی آسان به اطلاعات و ایمن بودن فضای ذخیره‌سازی کمک کند.

 

دیدگاه خود را بنویسید