نرم افزار حسابداری سوپرمارکت ها

///نرم افزار حسابداری سوپرمارکت ها

بسیاری از مشاغل در سال های اولیه ی کار خود با شکست مواجه می شوند که دلیل اصلی آن عدم وجود مدیریت صحیح پول و حسابداری است. نرم افزار های حسابداری میتواند کمک زیادی به سوپرماکت ها کند تا در این دام دچار نشوند. هنگام راه اندازی سوپرمارکت موارد زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. وجود یک نرم افزار حسابداری سوپرمارکت می تواند مدیریت فروشگاه را برای شما بسیار راحت تر کند. زیرا مدیریت فروشگاه هایی که با موجودی و اقلام زیادی سر و کار دارند، کار بسیار سخت و دشواری است.

رقابت بین سوپرمارکت ها همراه با رشد تکنولوژی و همچنین تغییر نیازهای مشتریان مشکلات فراوانی برای صاحبان این فروشگاه های مستقل ایجاد کرده است.
با وجود همه ی موانع برای سوپرمارکت ها، افراد نباید درگیر مسائل جانبی شوند و تمرکز خود را بر روی مسائل مهمتری قرار دهند.

یک راه حل ساده برای رفع بسیاری از مشکلات سوپرمارکت ها وجود دارد و آن هم تبدیل شدن به یک سوپرمارکت مدرن است.

شما کافیست از یک نرم افزار حسابداری استفاده کنید تا تمامی کار های حسابداری شما را در کمترین زمان به سادگی انجام دهد.

حسابداری برای سوپرمارکت ها بسیار پیچیده و زمان بر است. انجام امور جاری به اندازه کافی وقت و انرژی لازم دارد و دیگر فرصتی برای انجام امور حسابداری در سوپرمارکت ها نیست.

صندوق فروشگاهی هایمارت با طراحی و به کار گیری نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز سوپرمارکت ها کمک زیادی به سوپرمارکت های خود کرده است.

مزایا و ویژگی های نرم افزار حسابداری سوپرمارکت ها

 • مدیریت موجودی
 • مدیریت درآمد ها
 • مدیریت بدهی ها و مطالبات دریافتی
 • مدیریت قیمت
 • مدیریت مشتریان
 • پیش بینی مالی و مدل سازی
 • راحتی در استفاده

مدیریت موجودی

نرم افزار حسابداری ورود و خروج کالا ها از انبار را کنترل و ثبت میکند و آن را به سادگی به شما نمایش میدهد. از این امکان تحت عنوان انبارداری یاد میشود که به شما امکان مشاهده ی جزییات ورود کالا به داخل انبار و همچنین خروج آن را به طور دقیق می دهد. شما با استفاده از این نرم افزار ها میتوانید به طور دقیق تمامی اطلاعات را داشته باشید.

موجودی مهم ترین دارایی خرده فروشان است و برای فروشگاهی مثل سوپرمارکت ها، اهمیت این موضوع را دو چندان می کند. فروشندگان باید بدانند چه تعدادی از هر کالا برای آن ها باقی مانده تا قبل از اتمام کالا نسبت به تهیه ی آن اقدامات لازم را انجام دهند.

صندوق فروشگاهی سوپرمارکت ها را در این امر بسیار کمک کرده تا حدی که دیگر نیازی به سایر تجهیزات نیست و می توان تمام نیاز های مدیریت سوپرمارکت را از صندوق فروشگاهی دریافت کرد.

مدیریت درآمد ها

شما می توانید با استفاده از نرم افزار حسابداری سوپرمارکت ، تمام درآمد ها و هزینه های خود را از لحظه ی فعال سازی آن مشاهده کنید. همچنین این نرم افزار ها قابلیت اتصال به صندوق فروشگاهی را دارا می باشند که به راحتی میتوان همزمان از آن ها استفاده کرد. صندوق فروشگاهی هایمارت به همراه نرم افزار خود خدمات حسابداری را به راحتی برای شما انجام می دهد و میتوانید همراه با صندوق فروشگاهی از آن استفاده کنید.

در حسابداری، فروش مهم ترین عاملی است فروشندگان باید آن را به طور دقیق ثبت کنند تا اطلاعات مورد بررسی کامل و بدون نقص باشند. قطعا فروشندگان از میزان فروش خود اطلاع دارند اما تدوین سوابق و گزارش های دقیقی نکته ای است که علاوه بر مفید بودن، در عملکرد مناسب و مدیریت هر شغلی حیاتی است.

با استفاده از نرم افزار حسابداری سوپرمارکت دیگر نیاز به نیروی متخصص که جریان های درآمد شما را بررسی کند و گزارش جامعی در اختیار شما قرار دهد ندارید. فقط کافیست از نرم افزار صندوق فروشگاهی مخصوص برای سوپرمارکت استفاده کنید تا علاوه بر امکانات حسابداری قابلیت های دیگری نیز در اختیار داشته باشید.

برای مدیریت هزینه های سوپرمارکت خود نیز می توانید از نرم افزار های حسابداری استفاده کنید. این هزینه ها ممکن است شامل لیست های خرید،حمل و نقل و کرایه، اجاره و یا هر هزینه ی دیگری باشد. فقط کافی است یکبار این هزینه ها را تنظیم کنید تا بعد از آن نرم افزار به صورت خودکار این کار را برای شما انجام دهند.

مدیریت دارایی ها

مدیریت بدهی ها  مطالبات دریافتی

برای بسیاری از سوپرمارکت ها موضوع فروش نسیه دغدغه ای بسیار مهم میباشد.

بسیاری از سوپر مارکت ها این کار را به صورت دستی داخل دفتر های نسیه انجام می دهد که ممکن است دچار خطای انسانی و یا محاسباتی شوند. اطلاع از سوابق بدهی مشتریان نیازمند ثبت دقیق اطلاعات فروش است که به خودی خود کار دشواری است.

نرم افزار های حسابداری سوپرمارکت این کار را برای شما در سریع ترین زمان ممکن انجام میدهند و تمامی اطاعات مشتریان را به صورت دقیق ثبت می نمایند.

شما کافیست در موقع خرید مشتری اطلاعات را وراد کنید تا در داخل سیستم ذخیره شود. این کار را فقط یک بار انجام می دهید و از آن به بعد کافیست نام مشتری را وارد کنید تا تمامی اطلاعات آن نمایش داده شود.

با این کار مشتری وارد باشگاه مشتریان شما میشود و می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید.

مدیریت بدهی ها و فروش نسیه میتواند جریان نقدی مثبت را حفظ کند که در بلند مدت به نفع شما خواهد بود.

علاوه بر بدهی مشتریان به سوپرماکت ها ممکن است آن ها نیز بدهی هایی داشته باشند.

این بدهی ممکن است به عمده فروشان، تامین کنندگان، بنک داران و یا دیگر موارد باشد که ملزم به پرداخت آن هستند.

این پرداخت ها نیز مانند هر تراکنش مالی دیگر نیازمند توجه است. استفاده از نرم افزار حسابداری میتواند منجر به کاهش فشار ها و استراس برای پرداخت بدهی های سوپرمارکت داران شود.

مدیریت قیمت

وجود تعداد زیاد محصول باعث می شود خطا در محاسبات پیش آید و بسیاری خطا های دیگر که باعث وجود اختلال در روند حسابداری می شود.

از این رو نرم افزار های حسابداری  سوپرمارکت  بیشتر کالا های مورد نیاز را داخل حافظه ی خود دارند تا فروشندگان به سرعت و راحت کالا های خود را وارد سیستم کنند.

صندوق فروشگاهی هایمارت بیش از ۵۰۰۰۰ محصول را داخل حافظه خود دارد. علاوه بر آن امکان وارد کردن کالا ها به صورت دستی نیز از طریق بارکدخوان را برای سوپرمارکت ها فراهم کرده است.

سوپرمارکت ها و دیگر مشاغل خرده فروشی باید دقت بسیاری در هنگام فروش داشته باشند. زیرا تمام سود آن ها از همین طریق است و درآمد آن ها وابسته به فروش است.

مدیریت مشتریان

پس از این که تصمیم گرفتید از نرم افزار و تکنولوژی برای مدیریت فروشگاه خود استفاده کنید تمامی مراحل به صورت مکانیزه انجام خواهد شد. از جمله ی این کار ها مدیریت مشتریان و حفظ آن هاست.

پس از هر خرید مشتری داخل سیستم ثبت می شود و خرید آن ها قابل ردیابی است. این نرم افزار ها به قدری کارآمد هستند که به راحتی میتوانید شماره همراه و اطلاعات مشتریان خود را هر موقع که بخواهید مشاهده میکنید.

شما با استفاده از نرم افزار حسابداری تعامل مثبتی با مشتریانتان برقرار خواهید کرد.

مدیریت مشتریان

پیش بینی مالی و مدل سازی

شما با استفاده از اطلاعات حسابداری و مالی گذشته خود که نرم افزار در اختیار شما قرار میدهد می توانید روند فروش خود را پیش بینی کنید و مدل مالی فروشگاه خود را درست کنید سپس طبق آن برنامه ریزی های بلند مدت انجام دهید.

سادگی در استفاده

مهم ترین ویژگی که در استفاده نرم افزار حسابداری باید مورد توجه قرار گیرد نحوه ی استفاده از آن است.

در غیر این صورت هزینه های زیادی برای شما دارد.

استفاده از نرم افزار های موجود کار بسیار دشواری است و نیاز به تخصص ویژه ی آن نرم افزار دارد. اگر رابط کاربری ساده ای در نرم افزار وجود نداشته باشد آنگاه مجبور می شوید فرد متخصص را استخدام کرده تا فرایند حسابداری شما را انجام دهد. این کار در کنار مزایا معایبی نیز برای شما دارد از جمله ی آن این است که هزینه ی زیادی را به صورت ماهانه باید پرداخت کنید.

مدیریت جریان های نقدی برای هر کسب و کار خرده فروشی از جمله سوپرمارکت ها بسیار مهم است. پول نقد مهم ترین بخش آن است. نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی می تواند امکاناتی در اختیار شما قرار دهد که به راحتی گزارش های تجزیه و تحلیل طی دوره زمانی مشخص بر اساس نیاز های شما فراهم کند.

 

جمع بندی

حسابداری سوپرمارکت ها و دیگر مشاغل جز مسائل پیچیده و زمان بر محسوب می شود. ثبت سابقه دقیق از پول شما و میزان فروش در هر شغلی که هستید دغدغه بسیار مهمی است. نحوه حسابداری کسب و کار های مختلف، تفاوت های بسیاری با هم دارند که حسابداری سوپرمارکت جز دشوارترین آن هاست.

با استفاده از نرم افزار حسابداری پاسخ سوالات زیادی از جمله

 • آیا سودآور هستیم یا نه؟ (چرا هستیم و چرا نیستیم؟ )
 • آیا بودجه لازم برای توسعه سوپرمارکت خود را داریم؟
 • در زمان آینده میتوانیم سرمایه گذاری داشته باشیم؟
 • چگونه هزینه ها را کاهش دهیم؟

و… را به دست می آورید و به بهترین نحو سوپرمارکت خود را اداره کنید.

اصلا مهم نیست سن و سال شما چقدر است!  چقدر با تکنولوژی آشنا هستید! معمولا شلوغ هستید؟
اکثر ساعات کاری شما به فروش و مشتری مداری شما اختصاص پیدا میکنه؟
وقت کافی برای حسابداری و … ندارید؟
نرم افزار صندوق فروشگاهی هایمارت با رابط کاربری بسیار آسان همه این امکانات  و حتی بیشتر را برای شما فراهم میکند.

توجه داشته باشید که این نرم افزار و صندوق فروش هایمارت صرفا برای سوپرمارکت ها طراحی و به بازار عرضه شده،ما تمام مشکلات شما را میشناسیم و به انها واقفیم.
سعی ما این هست که تنها دغدغه شما سوپرمارکت داران عزیز فروش بهتر و بیشتر باشد، باقی کار رو به هایمارت بسپارید.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید